Początki firmy w 1926 roku były skromne — Les Mecoles założył Penrite Oil Company, wkrótce potem kupił swój pierwszy zakład w Melbourne w Australii. Produkując wysokiej jakości smary z zapasów z Pensylwanii, uważane wówczas za najlepsze na świecie.

W 1979 roku, z powodu złego stanu zdrowia, Les sprzedał firmę John’owi Dymond, Dyrektorowi Ds. Sprzedaży Krajowej w Lubrizol Australia, który był inżynierem mechanikiem z zawodu oraz pasjonatem motoryzacji. Szybko powiększył asortyment produktów firmy Penrite. Dzięki jego technicznemu wykształceniu i przykładaniu uwagi do jakości, produkty firmy Penrite nadal były najwyższej jakości miały szerokie zastosowanie.

Dzięki powołaniu Zespołu Badawczego Penrite na początku lat 80-tych, John mógł spełnić wszystkie wymagania dotyczące badań i rozwoju dla produktów nie tylko samochodowych, ale także motocykli, rowerów, gokartów i ciężarówek.

Kierując się filozofią „każdy produkt, każde zastosowanie, każdy klient” John rozszerzył możliwości produkcyjne firmy, aby móc wytwarzać konkretne produkty na każdy rynek. Dzięki czemu firma Penrite mogła być obecna w każdej branży.

Mając największą gamę produktów objętych 100% gwarancją, John wypracował markę, która jest w dzisiejszych czasach synonimem wysokiej jakości i niezawodności.

Od 85 lat Penrite jest firma rodzinną. Obecnie Toby i Nigel Dymond zarządzają światową firmą z Melbourne w Australii, opierając się na wiedzy technicznej Johna, jego pasji i filozofii.


Wizja: Dostarczanie innowacyjnych, doskonałych jakościowo i precyzyjnie dedykowanych lubrykantów oraz profesjonalne wsparcie merytoryczne dla klientów na całym świecie.

Misja:
Współpraca z klientami w celu osiągnięcia zrównoważonego, długoterminowego wzrostu dzięki naszej pasji i zaangażowaniu w doskonałą obsługę, dostawy i jakość produktów.
Penrite Oil Company Pty Ltd jest jednym z największych producentów i sprzedawców oleju w Australii. Jesteśmy w 100% australijską, rodzinną firmą mającą przeszło 85cio letnie doświadczenie w branży.

Nasza siedziba znajduje się w Wantirna South, Melbourne, stolicy stanu Wiktoria w Australii. Naszymi głównymi rynkami zbytu są Australia, Nowa Zelandia oraz Wielka Brytania, jednak zależy nam na udostępnieniu naszych produktów na rynki w Azji, Ameryce, a w szczególności w całej Europie.

Marka Penrite stała się synonimem wysokiej jakości lubrykantów. W ciągu ostatnich 85 lat, a zwłaszcza przez ostatnie 25 lat, zbudowaliśmy swoją reputację jako firma oferująca niezawodne produkty spełniające najnowsze wymagania branżowe.

Penrite korzysta z najnowszych technologii i stosuje tylko wysokiej jakości składniki, takie jak hydrokrakowana grupa 2, PAO i estry oraz najnowsze technologie typu low SAPS do olejów silnikowych. Penrite opracowuje i wytwarza produkty, które mają sprostać najbardziej aktualnym wymaganiom branżowym, w tym API, ACEA, ILSAC, JASO itp.

Techniczne zalety naszych produktów:
  • szerokie zastosowanie olejów bazowych klasy Premium z grup 3,4 i 5
  • najwyższa nota 10+ w ocenie lepkości
  • produkty dopasowane do różnorakich zastosowań
  • certyfikaty producentów OEM

Firma Penrite zbudowała solidny i niezawodny łańcuch dostawy. Penrite realizuje umowy na świadczenie usług w każdym kraju, gdzie prowadzi swoją działalność w celu zapewnienia maksymalnego zadowolenia swoich klientów. Mamy rozległą sieć magazynów i dystrybutorów w całej Australii, Nowej Zelandii i Europie, a także kluczowych dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Korei Południowej. Również w Polsce nasi klienci mogą skorzystać z naszych wysokiej klasy produktów.

Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
OILEUROPE SP. Z O.O.
ul. Mikołajczyka 31A
41-200 Sosnowiec
NIP: 644-354-77-81
tel: 796-218-888
DZIAŁ HANDLOWY:
Bartłomiej Wańczyk - English Customer Service Advisor/Managing director
tel: 791-009-004

DZIAŁ MARKETINGU:
Agata Bańczyk - Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży
tel: 733-361-440
Napisz do nas:
Go to top