Penrite HPR 50 40-70 (Mineral)

Penrite HPR 50 40-70 (Mineral)

HPR 50 to olej mineralny klasy premium, nie posiada modyfikatorów tarcia. Zastosowano w nim podwójną ochronę silnika dzięki technologi FULL ZINC (poziom około 1500 PPM) oraz technologię EXTRA TEN. Olej chroni przed korozją, utlenianiem oraz osadem w każdych warunkach.
Lepkość40W-70
Olej bazowyMineral
Rodzaje paliwaPetrol / Diesel, Diesel, Petrol, Racing
ZaletyTechnologia Full ZINC, technologia EXTRA TEN

ZASTOSOWANIE

HPR 50 zaprojektowany jest do użycia z 4,6 i 8+ cylindrowymi jednostkami, zarówno wolnossącymi jak i doładowanymi. Polecany jest szczególnie do stosowania w warunkach dużego obciążenia i wysokiej temperatury.
Może być stosowany tam, gdzie zalecane są specyfikacje API SL i wcześniejsze SJ (1995-2000), SH (1992-1995), SG (19891992). Nadaje się do stosowania w silnikach wykazujących oznaki nadmiernego zużycia oleju i może być stosowany do ochrony starszych i zużytych silników, które do utrzymania ciśnienia oleju wymagają lepszej lepkości oleju silnikowego.
HPR 50 jest sprawdzany od lat w wyścigach oraz wszlekich zawodach motoryzacyjnych, gdzie ma niezrównaną reputację w zakresie ochrony silników wymagających wysokowydajnego oleju mineralnego. Jest to produkt wybierany przez wielu zawodników prowadzących samochody wyczynowe w wyścigach torowych i rajdowych, driftingu, off-road, próbach czasowych i wyścigach na 1/4 mili.

RODZAJE POJAZDÓW I PALIW

HPR 50 nadaje się do samochodów osobowych, 4x4, lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, motocykli, maszyn przemysłowych i rolniczych. Jest kompatybilny z benzyną bezołowiową do użytku drogowego i paliw wyścigowych, takich jak metanol, nitro, Avgas, alkohol i E85 do użytku w zawodach.

TECHNOLOGIA EXTRA TEN

W oleju HPR 50 zastosowano Penrite EXTRA TEN. Ta technologia pomaga chronić silnik poprzez zastosowanie normalnej lepkości rozruchowej z olejem o lepkości wyższej temperatury roboczej. Poprawia to wytrzymałość filmu olejowego w silniku, obniżając ciepło tarcia, jednocześnie zapewniając dodatkową warstwę ochrony przeciwzużyciowej w porównaniu do standardowych olejów klasy SAE, zmniejszając zużycie silnika we wszystkich warunkach jazdy.

FULL ZINC

HPR 50 to olej silnikowy w którym zastosowano formułę FULL ZINC dla lepszej ochrony wałków rozrządu, popychaczy i innych wewnętrznych części silnika przed zużyciem. Stosując ten olej nie jest konieczne wzbogacanie go o dodatki zawierające cynk i inne modyfikatory tarcia.

KORZYŚCI Z PRODUKTU

 • EXTRA TEN zapewnia lepszą ochronę silnika
 • Pakiet dodatków FULL ZINC dla doskonałej ochrony silnika przed zużyciem
 • WIĘKSZA ochrona silnika niż oleje klasy 25W-60
 • Kontroluje zużycie oleju w starszych silnikach
 • Wydłuża żywotność silnika
 • Zmniejsza osady silnika w wysokiej temperaturze
 • Zmniejsza zużycie poprzez kontrolowanie osadów silnika
 • Utrzymuje ciśnienie oleju w ciężkich warunkach
 • Do rywalizacji i użytkowania na drodze

normy branżowe

 • API SG
 • API SH
 • API SJ
 • API SL
Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
OILEUROPE SP. Z O.O.
ul. Mikołajczyka 31A
41-200 Sosnowiec
NIP: 644-354-77-81
tel: 796-218-888
DZIAŁ HANDLOWY:
Bartłomiej Wańczyk - English Customer Service Advisor/Managing director
tel: 791-009-004

DZIAŁ MARKETINGU:
Agata Bańczyk - Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży
tel: 733-361-440
Napisz do nas:
Go to top