Penrite SHELSLEY LIGHT

Penrite SHELSLEY LIGHT

Najwyższej jakości olej mineralny klasy SAE 20W-60, w pełni cynkowane, z niską zawartością detergentu, przeznaczone do pojazdów zabytkowych.
Lepkość25W-60
Olej bazowyMineral
Rodzaje paliwaPetrol / Diesel
Zaletyw pełni cynkowy, SAE 30, 40 lub SAE 50

Opis produktu

Oleje silnikowe Shelsley to najwyższej jakości oleje mineralne klasy SAE 20W-60 (Shelsley Light), SAE 25W-70 (Shelsley Medium) oraz 40-70 (Shelsley Heavy), w pełni cynkowane, z niską zawartością detergentu, przeznaczone do pojazdów zabytkowych, przed- i powojennych napędzanych benzyną, naftą lub olejem napędowym, wyprodukowanych do 1950r. Tworzą one podwójną warstwę chroniącą przed zużyciem, z dużą zawartością cynku oraz lepkość większą niż oleje jednosezonowe (monograde), odpowiednią do wyższej temperatury pracy.

Zastosowanie

Oleje silnikowe Shelsley są odpowiednie do samochodów osobowych, motocykli, samochodów z napędem 4WD, lekkich samochodów dostawczych i ciężarowych, które wymagały olei silnikowych jednosezonowych (monograde) SAE 30, 40 lub SAE 50 i które posiadały silniki z lub bez silnikowego filtra olejowego. W pojazdach, które wymagają olejów z większą zawartością detergentów, powinny być stosowane oleje silnikowe Penrite Classic.

Oleje silnikowe Shelsley to oleje wielosezonowe zawierające specjalny pakiet dodatków odpowiednich do automobili i kompatybilnych z olejami, które były pierwotnie podane jako wymagane. Oleje te przewyższają wymagania specyfikacji olejów wymaganych w tamtym okresie, oferując tym samym większą ochronę silnika.

Oleje silnikowe Shelsley to oleje spełniające normę API SC/CC, z bardzo małą zawartością detergentów i wysoką zawartością cynku, w celu zapewnienia starszym silnikom ochrony przed zużyciem.

Oleje silnikowe Shelsley mają klasę lepkości SAE taką jak standardowe oleje wielosezonowe dzięki czemu tworzy się dodatkowa warstwa ochronna w silnikach pracujących pod większym obciążeniem i w wyższej temperaturze. Oleje wielosezonowe zapewniają lepszą ochronę przy uruchamianiu silnika oraz lepszą ochronę w temperaturze pracy niż oleje jednosezonowe, ponadto nie muszą być wymieniane zimą i latem tak jak kiedyś.

Oleje silnikowe Shelsley zawierają „lepki dodatek” który sprawia, że film oleju pozostaje na kluczowych częściach, nawet jeśli pojazd nie jest używany. To wraz z inhibitorem rdzy zapewnia ochronę przeciw korozji oraz pogorszeniu stanu silnika, kiedy pojazd nie jest używany.

SHELSLEY LIGHT jest olejem klasy SAE 20W-60 przeznaczonym do pojazdów wymagających oleju klasy SAE 30. Jest odpowiedni do silników małej pojemności w samochodach zabytkowych z układem smarowania typu rozbryzgowego. Odpowiedni również do silników suwakowych małej pojemności w samochodach takich jak Minerva,

Zalety produktu

  • Stworzony aby zapewnić dużo lepszą skuteczność wypompowania w niskiej temperaturze i przepływ niż oleje starszego typu SAE 30 (Light), 40 (Medium) lub 50 (Heavy), zwiększając równocześnie ochronę przed zużyciem
  • Wydłuża żywotność łożysk i koła zębatego, zmniejszając zużycie i obciążenia udarowe
  • Minimalne gromadzenie się osadów, mniejsza korozja łożysk oraz mniejszy osad na tłoku dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych dodatków
  • Mniejsza ilość piany dzięki zastosowaniu skutecznych środków przeciwpieniących
  • Zoptymalizowany poziom cynku zapewniający ochronę przed zużyciem

Normy branżowe

Kontakt
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
OILEUROPE SP. Z O.O.
ul. Mikołajczyka 31A
41-200 Sosnowiec
NIP: 644-354-77-81
tel: 796-218-888
info@oileurope.pl
DZIAŁ HANDLOWY:
Adam Grajek - Kierownik Działu Handlowego
tel: 791-009-005
a.grajek@oileurope.pl
DZIAŁ MARKETINGU:
Agata Bańczyk - Kierownik Działu Marketingu
tel: 733-361-440
a.banczyk@oileurope.pl
Bartłomiej Wańczyk - English Customer Service Advisor/Managing director
tel: 791-009-004
b.wanczyk@oileurope.pl

Napisz do nas:
Go to top